др Јелена Гаврић

ОБРАЗОВАЊЕ
2009-2015 Докторске студије, Биолошки факултет Универзитета у Београду. Тема докторксе дисертације: Биомаркери оксидационог стреса и концентрација метала у одабраним ткивима белоушке (Natrix natrix) и рибарице (Natrix tessellata) са подручја Обедске баре и Панчевачког рита.
2004-2009 Основне и мастер студије, Природно-математички факултет Универзитета у Крагујевцу, студијска група Биологија, смер Екологија.

ОБЛАСТ ИСТРАЖИВАЊА
Екофизиологија и екотоксикологија животиња. Испитивање биомаркера оксидационог стреса и неуротоксичности у ткивима животиња изложених различитим биотичким и абиотичким факторима животне средине. Сезонске физиолошке адаптације поикилотермних организама. Ефекти пестицида и глобаног загревања на најугроженије и најосетљивије групе кичмењака као што су водоземци и гмизавци. Биоакумулација, биомагнификација и прооксидациони ефекати тешких метала у ткивима гмизаваца.

ПОЗИЦИЈЕ И РАДНО ИСКУСТВО
Истраживач приправник (2009-2010), Истраживач сарадник (2010-2015), Научни сарадник (2015-2020), Виши научни сарадник (2020-) Одељење за физиологију, Институт за биолошка истраживања „Синиша Станковић" Институт од националног значаја за Републику Србију, Универзитет у Београду

ПРОЈЕКТИ
2009-2010 Проучавање поремећаја хомеостазе и одређивање биомаркера оксидационог стреса код аеробних организама, 143035Б, Министарство за науку и технолошки развој Републике Србије