др Слађан Павловић

Образовање:
Докторска дисертација: Универзитет у Београду, Биолошки факултет, 2004. година
Магистарска теза: Универзитет у Крагујевцу, Природно-математички факултет, 1999. година
Основне студије: Универзитет у Крагујевцу, Природно-математички факултет, 1992. година

Област истраживања:
Редокс физиологија. Истраживања из области физиологије животиња и човека. Општа и биомедицинска екофизиологија. Редокс регулација ћелијског метаболизма у нормалним и патофизиолошким условима. Улога слободних радикала у токсикологији, детоксикацији и сигналингу. Проучавања антиоксидативног заштитног система и оксидативног стреса код различитих врста животиња и човека. Утицај есенцијалних и токсичних метала на систем антиоксидативне заштите. Металомика у патофизиологији животиња и људи.

Радна искуства:
Универзитет у Крагујевцу, Природно-математички факултет, Институт за биологију, Катедра за анималну физиологију:
Сарадник на пројекту (1994-1995), Асистент приправник (1995-1999), Асистент (1999).

Одељење за физиологију, Институт за биолошка истраживања „Синиша Станковић“ – Институт од националног значаја за Републику Србију:
Истраживач сарадник (1999-2004), Научни сарадник (2004-2007), Виши научни сарадник (2007-2014), Научни саветник (2014- ).

Пројекти:
1. COST: PERIAMAR, European Corporation in Science & Technology.
2. Руководилац пројекта бр. 173041: „Молекуларно-физиолошки биомониторинг аеробних организама на основу одређивања биохемијских биомаркера оксидативног стреса“, Министарство просвете и науке РС.
3. Сарадник на пројекту бр. 143035Б: „Проучавање поремећаја хомеостазе и одређивање биомаркера оксидативног стреса у аеробним организмима“, Министарство науке и заштите животне средине РС.
4. Сарадник на пројекту бр. 1669: „Одговор система на измењени ћелијски редокс статус”, Министарство науке, технологије и развоја, РС.
5. Сарадник на пројекту: „Биомониторинг стања морске водене животне средине рибљих екосистема на Црногорском приморју“, Влада Републике Србије и Црне Горе.
6. Сарадник на пројекту 03Е18: „Улога равнотеже слободних радикала у успостављању и одржавању хомеостазе“, Министарствои науке и технологије РС.
7. Сарадник на пројектима бр. Ф-136 и Ф151:, Српска академија наука и уметности, Београд.