SearchSearch

Јесења изложба "У царству гљива"

У суботу, 2. октобра 2021. године у Ботаничкој башти ‟Јевремовацˮ одржана је јесења изложба ‟У царству гљиваˮ у организацији Миколошког друштва Србије.

На изложби је представљено више од 100 врста гљива сакупљених на теренима у околини Београда. Поред тога представљена су научна истраживања из области микологије која се спроводе на Институту за биолошка истраживања ‟Синиша Станковићˮ- Института од националног значаја за Републику Србију, Биолошког факултета, Пољопривредног факултета и Природњачког музеја. На изложби су представљене и комерцијално гајене врсте и производи од истих у оквиру фирме ‟Екофунгиˮ. Такође, део изложбе је била и колекција одевних предмета направљених од гљива ауторке Драгане Станковић.

• Izlozba-gljiva-2021-01
  • Izlozba-gljiva-2021-02