др Срђан Кесић

Срђан Кесић је дипломирао 2005. године на Биолошком факултету Универзитета у Београду, смер Биологија као први и најбољи студент своје генерације. На истом факултету је докторирао 2014. године након завршених докторских студија одбраном докторске дисертације „Примена Хигучијеве фракталне димензије и методе независних компонената у анализи спонтане биоелектричне активности Бр неурона виноградског пужа под деловањем константног магнетног поља и уабаина“. Дипломирао је 2010. године на Филозофском факултету Универзитета у Београду, смер Филозофија. Др Срђан Кесић је запослен од 2005. године у Института за биолошка истраживања „Синиша Станковић“– Институт од националног значаја за Републику Србију Универзитета у Београду. Ангажован је на пројектима Министарства за науку Републике Србије од 2005. године.

Истраживања др Кесића усмерена су на проучавање утицаја различитих фактора средине и фармаколошки активних супстанци на функционисање централног нервног система, са посебним фокусом на истраживање ефеката пренаталног и постнаталног излагања нискофреквентном магнетном пољу на когницију и емоционално понашање у перипубертету и одраслој фази живота. Др Кесић се бави и изучавањем електричне активности неурона уз примену софистицираних метода анализе биоелектричних сигнала попут фракталне анализе. Такође се бави филозофијом биологије, филозофијом науке као и теоријско-филозофским аспектима разумевања сложених биолошких система.

Стипендиста летње школе неуронаука „IBRO Summer Training School in Neuroscience: Neuroimaging and complementary techniques“, Београд 2008. Стипендија FENS/IBRO CEERC организације за учешће на 7. FENS форуму у Амстердаму. Стручна и радна посету Институту за проблеме преноса информација Руске академије наука и уметности са седиштем у Москви. Предавање по позиву на Факултету за компјутерску математику и кибернетику Универзитета Ломоносов у Москви, Руска Федерација. Др Кесић је члан BioEM друштва, Федерације Европских Друштава Неуронаука, Друштва за неуронауке Србије, Српског биолошког друштва и Друштва биофизичара Србије. Рецензент у више часописа са СЦИ листе, предлога пројеката New Millennium Nucleus Републике Чиле. Гостујући је уредник у часопису Frontiers in Physiology. Коуредник је једне књиге.