понедељак, 12 септембар 2022 12:30

Отворена врата у оквиру 13. Ноћи истраживача

У ишчекивању Ноћи истраживача, Институт за биолошка истраживања "Синиша Станковић" – Институт од националног значаја за Републику Србију, Универзитет у Београду, је и ове године, 09. септембра отворио врата основношколцима заинтересованим за истраживачки рад у биологији.

Истраживачи Одељења за генетику популација и екогенотоксикологију, хидроекологију и заштиту вода, еволуциону биологију и физиологију биљака су овом приликом представили теме својих истраживања, модел системе на којима раде као и научну методологију коју користе. Најмлађи су могли и да кроз креативну радионицу науче како да од рециклираних материјала направе хранилице за птице, које ће ове зиме сигурно угостити бројне пернате суграђане.

Институт за биолошка истраживања "Синиша Станковић" активно учествује у промоцији науке и организује Ноћ истраживача у Београду, Панчеву и Инђији сада већ дуже од једне деценије.

Булевар деспота Стефана 142
11108 Београд