четвртак, 20 јун 2019 12:17

Прослава Дана Дунава 2019

Институт за биолошка истраживања „Синиша Станковић“ учествовао је у прослави "Дана Дунава", са приказом Четвртог заједничког истраживања реке Дунав. Традиционално 29. јуна 14 подунавских земаља заједно слави једну од највећих европских речних система, укључујући и људе и живи свет који су везани за њу. Сваке године организује се око 200 догађаја широм слива, у данима око "Дана Дунава".

Пошто је ова прослава окренута, пре свега, младим генерацијама, ове године "Дан Дунава" је обележен 15. јуна, због завршетка школске године у Србији.

Прослава Дана Дунава покренута је пре 15 година на иницијативу међународне комисије за заштиту реке Дунав (ИЦПДР). Циљ ове манифестације је подизање свести о неопходности очувања Дунава као једне од најлепших европских река, истицања значаја Дунава за људе који живе у његовом сливу, а и истовремено је и апел на рационалнију употребу водних ресурса.

Опширније на: http://www.rdvode.gov.rs/aktuelno.php

Булевар деспота Стефана 142