Milica Potrebić

Milica Potrebić je student produžene godine doktorskih akademskih studija na Biološkom fakultetu, Univerziteta u Beogradu (UB), Biologija, Animalna i humana fiziologija. Osnovne studije na Biološkom fakultetu UB, modul Biologija upisala je 2012. godine, a završila u septembru 2016. godine, gde iste godine upisuje master akademske studije, modul Zoologija koje završava 2017. godine sa prosečnom ukupnom ocenom 9,66. Doktorske akademske studije upisuje 2017. godine i po pozivu talentovanim mladim istraživačima – studentima doktorskih akademskih studija za uključivanje u naučnoistraživački rad u akreditovanim naučnoistraživačkim organizacijama od strane Ministarstva nauke, tehnološkog razvoja i inovacija zapošljava se na Institutu za Biološka istraživanja „Siniša Stankovićˮ, Institut od nacionalnog značaja za Republiku Srbiju, na Odeljenju za neurobiologiju gde trenutno radi kao istraživač saradnik i završava izradu svoje doktorske disertacije pod nazivom: „Uticaj socijalne izolacije na emotivne reakcije, psihomotornu aktivnost i antioksidativni status perifernih organa peripubertetskih pacovaˮ. Fokus njenog istraživanja jeste uticaj psihosocijalnog stresa na adolescentne glodare, kroz detaljnu opservaciju ponašanja životinja sa akcentom na socijalno ponašanje (socijalnu kogniciju i motivaciju), ali i razvoj različitih afektivnih oboljenja u nedostatku adekvatnih socijalnih stimulusa tokom razvoja socijalnih organizama. Aktivni je član je Društva za neuronauke Srbije, Srpskog društva za molekularnu biologiju i Federacije evropskih društva za neuronauke (engl. Federation of European Neuroscience Societies).