среда, 20 март 2019 14:05

Национални дан борбе против рака дојке

Институт за биолошка истраживања „Синиша Станковић“ се прикључио обележавању 20. марта, Националног дана борбе против рака дојке. Тим поводом је одржано предавање у библиотеци Института.

Колегинице са Института за онкологију и радиологију Србије, др Мирјана Бранковић-Магић и др Ана Кривокућа представлиле су своје најновије резултате из ове области. На предавању је, такође, представљен и значај превентивних прегледа у раном откривању ове болести.

Предавање је организовано у оквиру програма „Покажи да ти је стало“ који организује АВОН, на чију иницијативу, у сарадњи са Фондом Б92 уз подршке Министарства здравља, овај датум се већ шесту годину обележава као Национални дан борбе против рака дојке у Србији.

Булевар деспота Стефана 142
11108 Београд