уторак, 26 јануар 2021 09:33

Награда Фондације "Горан Љубијанкић" 2020.

Фондација "Горан Љубијанкић" прогласила је добитнике награда за најбоље докторске дисертације и мастер радове из области молекуларне биологије одбрањене у 2020. години.

Добитници награде чија је докторска дисертација реализована у Институту за биолошка истраживања "Синиша Станковић" – Институту од националног значаја за Републику Србију, Универзитета у Београду су:

Добитници награде чији је мастер рад реализован у Институту за биолошка истраживања "Синиша Станковић" – Институту од националног значаја за Републику Србију, Универзитета у Београду су:

• Милош Вратарић за рад "Ефекат дијеталне рестрикције започете у касној животној доби на развој инфламације у јетри старих Wistar пацова", ментора др Ане Теофиловић, научног сарадника ИБИСС, Универзитет у Београду и др Тање Јевђовић, доцента Универзитета у Београду - Биолошки факултет;
  • Ана Костић за рад "Утицај инхибитора Src тирозин-киназе на индукцију оксидативног стреса и ћелијске смрти код хуманих глиобластома in vitro", ментора др Јелене Динић, вишег научног сарадника ИБИСС и др Марије Марин, доцента Универзитета у Београду - Биолошки факултет.

Поред истраживача и ментора са ИБИСС-а, имена свих награђених могу се пронаћи на следећем линку: https://imgge.bg.ac.rs/images/2021/dobitnici-nagrade-fondacije-goran-ljubijankic.pdf

Булевар деспота Стефана 142
11108 Београд