петак, 15 октобар 2021 11:34

RseqACE радионица

У оквиру пројекта Single-cell RNAseq analysis of stromal lymph node cells, Програма сарадње српске науке са дијаспором, Фонда за науку Републике Србије биће одржана радионица RseqACE.
Радионица ће бити одржана 22. октобра 2021. у библиотеци ИБИСС-а.

Учествују: др Јанко Николић (Department of Immunobiology, The University of Arizona College of Medicine, partner iz Dijaspore), dr Ruchika Bhat, Christopher C. Coplen (Department of Immunobiology, The University of Arizona College of Medicine) и др Бојан Јевтић.

Предавања у оквиру радионице приближиће методолошке основе платформе “single-cell” RNK секвенцирања као и њену примену у анализи имунског одговора на SARS-CoV-2 инфекцију и анализи стромалних ћелија лимфних чворова у старењу.

У библиотеци ИБИСС-а присуствоваће само регистровани учесници, а сви заинтересовани, нерегистровани учесници моћи ће да прате радионицу преко Zoom-линка који ће бити објављен на сајту ИБИСС-а седам дана пре одржавања радионице као и на Facebook страници RseqACE.

Булевар деспота Стефана 142
11108 Београд