петак, 19 новембар 2021 10:47

ENEC Cost Science cafe

У библиотеци Института за Биолошка Истраживања "Синиша Станковић", у уторак 19. октобра 2021. године, одржан је Science Cafe, као део активности ЦОСТ акције ENEC „European Network for Environmental Citizenship“ (CA16229).

Том приликом, учесници су упознати са концептом еколошки одговорни грађани, са дефинисаним ставом за очувањем природе и прихватањем обавезаза према животној средини. Основни циљ скупа био је предлагање решења за примену нових, модернијих приступа у образовању који би подстакли ученике на критичко размишљање, дискусију и предлагање решења за превазилажење "еколошких проблема".

Учесницима је подељена брошура "Едукација за држављанство животне средине у фокусу" у којој су изнете практичне идеје за примену обуке и промоције еколошки одговорних грађана. Више информација о овој COST акцији као и електронску верзију брошуре можете погледати на линку https://enec-cost.eu/.

Булевар деспота Стефана 142
11108 Београд