понедељак, 20 јун 2022 09:32

Представници амбасаде НР Кине у посети ИБИСС-у

У четвртак, 16. јуна 2022. године Институт за биолошка истраживања „Синиша Станковић“—Институт од националног значаја за Републику Србију (ИБИСС), Универзитета у Београду имао је част да прими представнике амбасаде Народне Републике Кине, првог секретара Shi Yi и трећег секретара Li Rui. Том приликом вођени су разговори о наставку сарадње у оквиру Панбалканске алијансе за природне производе и откриће нових лекова – PANDA и Заједничке лабораторије „Један појас, један пут“.

Панбалканску алијансу за природне производе и откриће нових лекова (PANDA) удружено су покренули Шангајски институт Материа Медица Кинеске академије наука (SIMM) и ИБИСС у априлу 2019. године. Циљ ове асоцијације је да промовише заједнички развој и откривање нових лекова заснованих на природним ресурсима балканских земљама и Кине.

Лабораторију "Један појас - један пут", кинеско-српска заједничка лабораторија за природне производе и откриће нових лекова, формирали су SIMM и ИБИСС у мају 2021. године, а предводе их представници Кине и Србије, проф. Ye Yang (СИММ) и др Марина Соковић (ИБИСС).

Поред наведеног, разговор је обухватио и друге теме које се односе на научну сарадњу и размену искустава из области истраживања ИБИСС-а.

Булевар деспота Стефана 142
11108 Београд