среда, 28 септембар 2022 10:49

Добитник награде "Станка Ромац" за 2022.

Добитник награде "Станка Ромац" за најбољу докторску тезу из области Хумане молекуларне гентике и Биомедицине у периоду од 1. августа 2021. до 1. августа 2022. године је др Милица Ђ. Косић.

Др Милица Ђ. Косић је докторску тезу под насловом "Антитуморски ефекат инхибиције гликолизе у комбинацији са пермеабилизацијом лизозома и супресијом оксидативне фосфорилације" урадила под менторством др Љубица Хархаји Трајковић, научни саветник, Институт за биолошка истраживања "Синиша Станковић" – Институт од националног значаја за Републику Србију, Универзитет у Београду и проф. др Биљана Божић Недељковић, редовни професор, Универзитет у Београду - Биолошки факултет.

Експериментални део тезе урађен је у Лабораторији за имунологију Института за микробиологију и имунологију Медицинског факултета Универзитета у Београду, као и на Институту за биолошка истраживања "Синиша Станковић" - Институту од националног значаја за Републику СрбијуИнституту за медицинску, Институту за клиничку биохемију и Институту за хистологију и ембриологију "Александар Ђ. Костић" Медицинског факултета Универзитета у Београду.

Булевар деспота Стефана 142
11108 Београд