петак, 18 мај 2018 08:16

Обележен Дан фасцинације биљкама

У суботу, 12. маја 2018. обележен је међународни Дан фасцинације биљкама у Културном центру Град, који је ове године организован уз подршку Института за биолошка истраживања „Синиша Станковић“.

Током целог дана организатори су се дружили са посетиоцима и кроз различите активности указали на значај биљака. Преподне су одржане три радионице на којима су активно учествовала деца предшколског и школског узраста. Послеподне је протекло у забавним активностима: мењажа пелцера и прављење различитих типова вертикалне баште. Истраживачи Одељења за физиологију биљака су са својом екипом „Мирођије“ показале прави тимски рад и изузетну креативност приликом израде вертикалне баште. Посетиоци су такође имали прилику да слушају веома занимљива предавања и да погледају изложбу фотографија „Природа и друштво“ ауторке Браниславе Брандић. Вече је било посвећено музици и наступу електро блуз дуа „Љубичице“.

Булевар деспота Стефана 142
11108 Београд