dr Mirko Tomić

• Rođen u Kruševcu, Srbija, 27.03.1961.g. Osnovnu školu i gimnaziju je pohađao u Beogradu.

Akademsko obrazovanje

• Osnovne studije: Molekularna biologija i fiziologija na PMF-u, Univerziteta u Beogradu, 1983.
• Magistarski rad: iz Neuronauka, na Centru za multidisciplinarne studije BU, 1987.
• Doktorska disertacija: iz oblasti biohemije, Hemijski fakultet PMF-a, BU, 1992.

Naučno zvanje

• Naučni savetnik, od 2013.

Radno iskustvo

• Od 1987. do danas zaposlen na Institutu za biološka istraživanja "Siniša Stanković", na Odeljenju za Molekularnu biologiju i biohemiju, Odeljenju za biohemiju.

Profesionalna interesovanja

• Neurohemijske osnove efekata stresa na dopaminski sistem za neurotransmisiju u mozgu pacova
• Farmakološka ispitavanja novosintetisanih i prirodnih neuro/psihoaktivnih supstanci na životinjskim model sistemima psihičkih poremećaja, sa posebnim fokusom na interakcije tih supstrata sa monoaminergičkim sistemima za neurotransmisiju i posledičnim efektima na motoriku i opšte ponašanje životinja.
• Neurohemijski i bihejvioralni efekti suplementacije polinezasićenim masnim kiselinama i folatima na eksperimentalne životinje..
• Specifičnosti nutritivnih uticaja na mentalne aktivnosti i ponašanje.

Nastavna aktivnost

• Predavač na predmetu Osnove molekularne biologije na smeru Biologije PMFa, Univerziteta u Novom Sadu, 1993-1996.
• Predavač na izbornim predmetima Opšta i primenjena enzimologija/Enzimologija II na smerovima Molekularne biologije/Biohemije, PMF-a BU, 1999-2008.

Studijski boravci

• Predoktorsko naučno usavršavanje tokom 12 meseci u laboratoriji dr Filipa Simana, na Odeljenju za farmakologiju, Medicinskog fakulteta, Univerziteta u Torontu, Kanada; 1990-1991.