Sofija Ignjatović

Sofija Ignjatović je osnovne akademske studije na Biološkom fakultetu Univerziteta u Beogradu završila 2022. godine, sa prosečnom ocenom 9,00. Iste godine je upisala master akademske studije, na smeru Eksperimentalna biomedicina, a eksperimentalni deo master rada je odradila u Grupi za gensku regulaciju u tumorima na Institutu za molekularnu genetiku i genetičko inženjerstvo. Master rad, pod nazivom ,,Analiza ekspresije transkripta PHF19-207 u ćelijskim linijama karcinoma kolona“, odbranila je septembra 2023. godine i time uspešno završila master akademske studije sa prosečnom ocenom 9,83. Doktorske akademske studije upisala je u oktobru 2023. godine, na smeru Molekularna biomedicina, a potom stekla zvanje istraživač pripravnik. U decembru 2023. godine se zaposlila na Institutu za biološka istraživanja „Siniša Stanković“ na Odeljenju za biohemiju gde će odraditi svoju doktorsku disertaciju. Doktorska teza će biti odrađena u okviru STRIMHealth projekta (HORIZON-WIDERA-2023-ACCESS-02-01, br. projekta: 101159400) i imaće za cilj otkrivanje novih neinvazivnih biomarkera, kao i potencijalnih lekova u borbi protiv bolesti nealkoholne masne jetre.