Dragana Vlahović

Dragana Vlahović je student doktorskih akademskih studija na Biološkom fakultetu Univerziteta u Beogradu. Od decembra 2023. godine zaposlena je kao istraživač pripravnik u Odeljenju za citologiju Instituta za biološka istraživanja „Siniša Stanković“ – Instituta od nacionalnog značaja za Republiku Srbiju. Glavne oblasti njenih istraživanja su eksperimentalna endokrinologija i histologija, pri čemu koristi modele prirodno starih pacova oba pola. Trenutno se bavi ispitivanjem efekata liraglutida i fizičkog vežbanja na hipofizno-tiroidnu osu, skeletne mišiće i metabolički status u animalnom modelu menopauze i andropauze.

Član je organizacionog odbora 4. Regionalnog simpozijuma mladih endokrinologa 2024.

OBRAZOVANJE:

2023 – Student doktorskih akademskih studija, modul Fiziologija, podmodul Animalna i humana fiziologija, Biološki fakultet Univerziteta u Beogradu
2023. Master biolog, modul Eksperimentalna fiziologija životinja i čoveka, Biološki fakultet Univerziteta u Beogradu
Master teza: „Uticaj bioflavonoida eriocitrina na metabolizam holesterola i ekspresiju holesterol 7α-hidroksilaze u jetri starih pacova“, mentori: dr Branka Šošić-Jurjević, naučni savetnik IBISS i dr Nebojša Jasnić, vanredni profesor Biološkog fakulteta
2022. Diplomirani biolog, modul Biologija, Biološki fakultet Univerziteta u Beogradu

ISTRAŽIVAČKO ISKUSTVO:

2023 – Istraživač pripravnik, Odeljenje za citologiju, IBISS