Ivona Gizdović

Ivona Gizdović, istraživač pripravnik, student je doktorskih akademskih studija na Biološkom fakultetu Univerziteta u Beogradu. Od decembra 2023. godine zaposlena je u Odeljenju za citologiju, Instituta za biološka istraživanja ,,Siniša Stanković'' – Instituta od nacionalnog značaja za Republiku Srbiju (IBISS). Njen naučno-istraživački rad usmeren je ka histologiji i eksperimentalnoj endokrinologiji, korišćenjem modela prirodno starih pacova oba pola. Predmet njenog trenutnog istraživanja je uticaj liraglutida i fizičkog vežbanja na endokrine ose, sa posebnim osvrtom na hipotalamo-hipofizno-adrenalnu osu u animalnom modelu andropauze i menopauze. Član je organizacionog odbora 4. Regionalnog simpozijuma mladih endokrinologa 2024.

OBRAZOVANJE

2023 – Student doktorskih akademskih studija, modul Fiziologija, podmodul Animalna i humana fiziologija, Biološki fakultet Univerziteta u Beogradu
2023. Master biolog, modul Eksperimentalna biomedicina, Biološki fakultet Univerziteta u Beogradu
Master teza: ,,Uticaj bioflavonoida eriocitrina na hipofizno-adrenalni sistem starih pacova – morfofunkcijska studija'' , mentori: dr Svetlana Trifunović, naučni savetnik IBISS i dr Iva Lakić, docent Biološkog fakulteta