Ana Kijanović

Ana Kijanović je rođena u Beogradu 1994. godine, gde je završila osnovnu i srednju školu. Nakon toga je upisala 2013. godine Biološki fakultet u Beogradu, smer Opšta biologija, koji je završila 2017. godine. Master studije je završila 2018. U toku master studija je radila 4 meseca kao nastavnica biologije u Osnovnoj školi „Knez Sima Marković“ u Barajevu. Doktorske studije na Biološkom fakultetu u Beogradu upisala je 2018. godine, na katedri za Zoologiju. Od marta 2019. zaposlena je u Institutu za biološka istraživanja „Siniša Stanković“. Trenutno je u zvanju istraživača saradnika na Odeljenju za Evolucionu biologiju. Veći deo njene teze obuhvata istraživanje vodozemaca, posebno se fokusirajući na njihovu sposobnost da se prilagode klimatskim promenama i posledicama klimatskih promena na njihovu životnu istoriju i morfološke osobine. U svojoj tezi, Ana istražuje efekte isušivanja staništa na životnu istoriju, morfološke i fiziološke osobine žutotrbog mukača kroz različite eksperimente isušivanja.