dr Jelena Ćorović

1. Radno iskustvo
• 2020 - danas: Naučni saradnik, Odeljenje za evolucionu biologiju, Institut za biološka istraživanja “Siniša Stanković”, Univerzitet u Beogradu
• 2017 - 2020: Istraživač saradnik, Odeljenje za evolucionu biologiju, Institut za biološka istraživanja “Siniša Stanković”, Univerzitet u Beogradu
• 2014 - 2017: Istraživač pripravnik, Odeljenje za evolucionu biologiju, Institut za biološka istraživanja “Siniša Stanković”, Univerzitet u Beogradu

2. Obrazovanje
• 2020: Doktor bioloških nauka, Univerzitet u Beogradu, Biološki fakultet
• 2012: Master ekologije i zaštite životne sredine, Univerzitet u Beogradu, Biološki fakultet
• 2006 - 2010: Osnovne studije na smeru Biologija, Univerzitet u Beogradu, Biološki fakultet

3. Dodatno istraživačko iskustvo
• Naučno i stručno usavršavanje na CIBIO institutu – Istraživački centar za biodiverzitet i genetičke resurse, Univerzitet u Portu, Portugal. U periodu od 01.09. do 30.09.2023. је učestvovala na projektu pod nazivom "Assessing the indirect effect of pesticides at individual level with lizards in mesocosms" finansiranom od strane COST akcije PERIAMAR (CA18221 – PEsticide RIsk AssessMent for Amphibians and Reptiles).
• Conservation status and threats of westernmost populations of the meadow lizard (Darevskia praticola), vođa projekta finansiranog od strane SEH – Societas Europaea Herpetologica, Grant in Herpetology 2014.
• Monitoring vodozemaca i gmizavaca Specijalnog rezervata prirode "Uvac"
• Monitoring tekunica u Specijalnom rezervatu prirode "Titelski breg"

4. Profesionalno angažovanje
• Procena statusa ugroženosti za IUCN Crvenu listu – IUCN Red List Assessment status of Darevskia praticola, 2022.
• Član lokalnog organizacionog komiteta – 21. Evropski herpetološki kongres, Beograd, Srbija 5-9. septembar 2022.
• Članstvo u naučnim telima – Srpsko biološko društvo; SEH – Societas Europaea Herpetologica – Evropsko herpetološko društvo
• Recenzija radova za časopise – Amphibia-Reptilia, Ecologia Balkanica, Ecologica Montenegrina, Herpetozoa, North-Western Journal of Zoology i PeerJ

5. Istraživačko interesovanje
Moj naučni rad obuhvata istraživanja u oblasti evolucione i konzervacione biologije, kao i u oblasti herpetologije – proučavanje morfoloških i ekofizioloških karakteristika gmizavaca.