dr Nada Ćosić

Radno iskustvo:
• 2016– danas: naučni saradnik, Institut za biološka istraživanja „Siniša Stanković" -
Institut od nacionalnog značaja za Republiku Srbiju, Univerzitet u Beogradu
• 2014-2016: istraživač saradnik, Institut za biološka istraživanja „Siniša Stanković" -
Institut od nacionalnog značaja za Republiku Srbiju, Univerzitet u Beogradu

Obrazovanje:
• 2015: Doktor ekoloških nauka, Biološki fakultet, Univerzitet u Beogradu. Doktorska disertacija: „Vijabilnost populacija tekunice Spermophilus citellus (L., 1766) na području Srbije”.
• 2007: Diplomirani biolog zaštite životne sredine, Biološki fakultet, Univerzitet u Beogradu.

Istraživačke teme:
• ekologija
• konzervaciona biologija
• teriologija
• konzervaciona generika
• parazitologija.

Veštine i tehnike:
Uzimanje uzoraka; monitoring sitnnih sisara; molekularno-genetičke metode; rad u programima: Arlequin, Structure, Geneland, BAPs, Botlleneck, Genepop, Genetix, Fstat, Vortex.

Nagrade:
• 2008: Grant za kratke posete Evropske naučne fondacije
• 2009: Grant za učešće na Konferenciji konzervacionih genetičara održanoj u Trondhejmu, dodeljen od strane Organizacionog komiteta Kongresa

Članstva u naučnim društvima:
• Srpsko bološko društvo