dr Nataša Barišić Klisarić

Dr Nataša Barišić Klisarić je diplomirala je na Biološkom fakultetu Univerziteta u Beogradu 1998. godine i magistrirala na modulu Genetika tezom: „Fenotipska plastičnost kod tri vrste roda Lamium: uticaj svetlosnog režima i gustine” 2003. godine. 2012. godine odbranila je doktorsku disertaciju pod naslovom: „Fluktuirajuća asimetrija kao pokazatelj stabilnosti razvića odabranih biljnih taksona u uslovima nenarušene životne sredine i antropogeno indukovanog stresa“. Od 2002. godine zaposlena je na Odeljenju za evolucionu biologiju IBISS gde učestvuje u realizaciji IBISS istraživačkog programa, Grant br. 451-03-66/2024-03/ 200007 čiji je osnivač Ministarstvo za nauku, tehnološki razvoj i inovacije Republike Srbije (NITRA); programa Prizma: „Održavanje genetičke raznovrsnosti i dinamika prirodnih populacija ugrožene biljne vrste: Polimorfizam boje cveta Iris pumila L. (IRIS)“, Fonda za nauku Republike Srbije; i realizaciji projekta: „Biomasa za energiju i biodiverzitet (B4EB)“, čiji je osnivač program UNDP: „EU za zelenu agendu u Srbiji“, u partnerstvu sa Ministarstvom zaštite životne sredine Republike Srbije.