Aleksa Rončević

Aleksa Rončević je student doktorskih studija Biološkog fakulteta Univerziteta u Beogradu. Master tezu pod nazivom: „Morfološko variranje i fluktuirajuća asimetrija oblika kod laboratorijskih linija pasuljevog žiška gajenih na različitim biljkama domaćinima“, odbranio je 2021. godine. U periodu od 2018-2021. godine bio je dobitnik stipendije za izuzetno nadarene studente Ministarstva prosvete, nauke i tehnološkog razvoja Republike Srbije. Od 2021. godine zaposlen je u istraživačkom zvanju na Odeljenju za genetička istraživanja, Instituta za biološka istraživanja „Siniša Stanković“ – Instituta od nacionalnog značaja za Republiku Srbiju. Njegova primarna interesovanja tiču se populacione genetike i urbane evolucione biologije. Pohađao je 2023. godine radionicu pod nazivom: „Problems and Obstacles in Geometric Morphometrics 2“. Trenutno se bavi efektima urbanizacije na populacije žutogrlog šumskog miša Apodemus flavicollis.