dr Gorana Stamenković

Nivoi obrazovanja:
2000. odbranjena doktorska teza, smer Molekularna biologija i biohemija, Biološki fakultet, Univerzitet u Beogradu, urađena u Laboratoriji za radiobiologiju i molekularnu genetiku, Institutu za nuklearne nauke “Vinča”
Naslov doktorske teze: “Genotipizacija virusa hepatitisa tipa C – novi pristupi u molekularnoj epidemiologiji”
1990. odbranjena magistarska teza, smer Molekularna biologija i biohemija, Biološki fakultet, Univerzitet u Beogradu, urađena u Institutu za biološka istraživanja “Siniša Stanković”
1985. diplomirala na smeru Molekularna biologija i fiziologija, Biološki fakultet, Univerzitet u Beogradu

Istraživačka interesovanja:
• detekcija, kvatifikacija i genotipizaciju virusa
• varijabilnost genoma virusa, filogenija, prirodna selekcija
• primena molekularne genetike u ekološkim istraživanjima i konzervacionoj biologiji
• molekularna epidemiologija virusa
• virusi u nastajanju, virusi koji izazivaju zoonoze

Prethodna radna iskustva:
2007. do sada, Odeljenje za genetička istraživanja, Institut za biološka istraživanja “Siniša Stanković”, Univerzitet u Beogradu, Institut od nacionalnog značaja za Republiku Srbiju
1993. do 2007. Laboratorija za radiobiologiju i molekularnu genetiku, Institut za nuklearne nauke “Vinča”
1988. do 1992. Institut za genetički inženjering i biotehnologiju, Univerzitet u Sarajevu, BiH
1985. do 1988. stipendista MNTR, na Odeljenju za genetička istraživanja, Laboratorija za populacionu genetiku, Institut za biološka istraživanja “Siniša Stanković,”
Мentor, ko-mentor ili član komisije u 11 diplomskih, master radova i doktorskih teza
2016 do sada, predavač na predmetu „Bioinformatika, filogenetska analiza i evolutivna genetika patogena“ doktorske akademske studije Medicinskog fakulteta, Univerziteta u Beogradu

Studijski boravci u inostranstvu:

2010 do 2011. Rukovodilac bilateralnog projekta između Srbije i Francuske „Biohemijska i strukturna karakterizacija Shadoo proteina i njegova interakcija sa prionom“
2015 do 2017. Učesnik bilateralnog projekta između Srbije i Kine „Molekularno ispitivanje potencijalno zoonotskih virusa čiji su domaćini sisari i artropode“

Nagrade, priznanja, projekti.
2003. Nagrada za projekat: "Muzej pod vedrim nebom", autor Dr Gorana Stamenković, “Conservation and Environmental Grants”
Članstva u naučnim društvima: Društvo genetičara Srbije