dr Milan Miljević

Milan je naučni saradnik čiji je primarni fokus u oblastima parazitologije, molekularne ekologije i zoonoza, sa posebnim naglaskom na ehinokokozu. Njegova profesionalna karijera počela je 2014. godine u Nacionalnoj referentnoj laboratoriji za besnilo, Pasterovom institutu u Novom Sadu. Od 2019. godine, Milan radi u Institutu za biološka istraživanja "Siniša Stanković", Nacionalnom institutu Republike Srbije, u Beogradu. U septembru 2020. godine, Milan je odbranio svoju doktorsku disertaciju pod nazivom "Ekologija i značaj lisce (Vulpes vulpes L.) i šakala (Canis aureus L.) kao prirodnih rezervoara multilokularne ehinokokoze i drugih intestinalnih zoonoza sa područja Vojvodine" na Departmanu za biologiju i ekologiju, Prirodno-matematičkom fakultetu u Novom Sadu, Srbija, stekavši titulu doktor ekoloških nauka. Milan je bio uključen u dva projekta finansirana od strane Vlade Autonomne Pokrajine Vojvodine i Ministarstva prosvete, nauke i tehnološkog razvoja Republike Srbije. Kao dobitnik stipendije za istraživačku posetu u okviru programa "IT makes S(ci)ENSE" 2022. godine, stručno se usavršavao u ANSES-u, Nacionalnoj referentnoj laboratoriji za Echinococcus spp., Laboratoriji za besnilo i divlje životinje u Nansiju, Francuska. Aktivan je član Srpskog parazitološkog društva i Udruženja Jedno zdravlje Srbije. Takođe je više puta doprineo promociji nauke putem različitih medija.