dr Tatjana Savić

1994 magistar bioloških nauka, Univerzitet u Beogradu, Srbija
1989 diplomirani biolog, Univerzitet u Beogradu, Srbija

Polje istraživanja
Polje naučno-istraživačkog rada i interesa obuhvata oblast populacione i ekološke genetike. Istraživanja obuhvataju analizu efekata različitih sredinskih uticaja na biologiju, genetiku i neurobiologiju ponašanja beskičmenjaka. Aplikativno polje istraživanja usmereno je na genetičku toksikologiju lekovitih biljaka.

Radno iskustvo
2017 naučni savetnik, Odeljenje za genetiku populacija i ekogenotoksikologiju, Institut za biološka istraživanja „Siniša Stanković“ –  Institut od Nacionalnog značaja za Republiku Srbiju, Univerzitet u Beogradu
2012 viši naučni saradnik, Odeljenje za genetiku populacija i ekogenotoksikologiju, Institut za biološka istraživanja „Siniša Stanković“, Beograd, Srbija
2010 – 2016 Rukovodilac Odeljenja za genetiku populacija i ekogenotoksikologiju, Institut za biološka istraživanja „Siniša Stanković“, Beograd, Srbija
2005. istraživač saradnik, Odeljenje za genetiku, Institut za biološka istraživanja „Siniša Stanković“, Beograd, Srbija
1994 istraživač saradnik, Odeljenje za genetiku, Institut za biološka istraživanja „Siniša Stanković“, Beograd, Srbija
1989 Istraživač pripravnik, Odeljenje za genetiku, Institut za biološka istraživanja „Siniša Stanković“, Beograd, Srbija

Aktivnosti
Aktivan učesnik u projektima i bilateralnim sporazumima o saradnji Ministarstva prosvete, nauke i tehnološkog razvoja Republike Srbije od 1989. godine. Autor i koautor brojnih publikacija u prestižnim međunarodnim časopisima. Mentor diplomskih i doktorskih radova i predavač na doktorskim studijama na Biološkom fakultetu Univerziteta u Beogradu. Ostvarene su značajne aktivnosti u komisijama za naučna i nastavna zvanja. Učesnik u realizaciji više domaćih i međunarodnih konferencija. Član više naučnih društava. Dobijena Nagrada Ministarstva nauke, tehnologije i zaštite životne sredine Republike Srbije za uspešna istraživanja 2004. godine. Kao saradnik firme „Altamed“ doo, doprinela istraživanju efikasne prerade organskog otpada i proučavanju biološke aktivnosti matičnog mleča. Učestvovala 2007. godine na konkursu Ministarstva nauke i zaštite životne sredine Srbije za najbolju tehnološku inovaciju.