dr Bojana Tubić

Dr Bojana Tubić je diplomirala na Biološkom fakultetu, Univerzitet u Beogradu 2002. godine, a zvanje doktora bioloških nauka stekla je 2016. godine odbranivši doktorsku disertaciju pod nazivom „Testiranje različitih metoda uzorkovanja makrobeskičmenjaka u vodenim ekosistemima i mogućnosti standardizacije” na Prirodno-matematičkom fakultetu Univerziteta u Kragujevcu. Dr Bojana Tubić je od jula 2003. godine zaposlena u IBISS-u; od 2017. godine kao naučni saradnik. Ima 20 godina iskustva u terenskom uzorkovanju vodenih makrobeskičmenjaka, taksonomiji vodenih makrobeskičmenjaka, posebno larvi vodenih insekata, u proceni kvaliteta vode i istraživanju ekoloških interakcija unutar zajednica vodenih makrobeskičmenjaka u različitim tipovima vodnih tela, uključujući razvoj indeksa ekološkog statusa kao veoma važnih alati za Plan upravljanja vodama za teritoriju Republike Srbije. Od početka svoje karijere bila je uključena u realizaciju 11 domaćih i 6 međunarodnih projekata, uključujući jedan projekat bilateralne saradnje. Bila je rukovodilac aplikativnog nacionalnog projekta „Studija flore i faune planine Rogozne –polje br. 2385“, (Ugovora broj 01-448) realizovanog 2021. Godine. Tokom svoje karijere objavila je 104 bibliografske jedinice, koje su prema bazi Scopus citirane 161 put, a njen citatni h-indeks je 6. Dr Bojana Tubić je angažovana u formiranju i i usavršavanju naučnih kadrova. Kao član komisije čestvovla je u izradi dve doktorske teze. Takođe je aktivno učestvovala u promociji nauke tokom Evropske noći istraživača u okviru projekta "The Road to Friday of Science - ReFocuS 3.0", koji finansira Evropska komisija u okviru "Horizon 2020" – Program za istraživačke i inovacione aktivnosti, potprograma "Maria Sklodovska Curie". Član je naučnih društava: Srpskog biološkog društva i Srpskog društva za zaštitu voda.