dr Jelena Čanak Atlagić

Jelena Ž. Čanak Atlagić rođena je 11. marta 1984. godine u Beogradu.

Obrazovanje:
• Doktorat (Biološki fakultet, Univerzitet u Beogradu, 2022)
• Osnovne studije (Biološki fakultet, Univerzitet u Beogradu, 2013)

Od januara 2014. godine Jelena Čanak Atlagić zaposlena je na Odeljenju za hidroekologiju i zaštitu voda. Istraživačka delatnost Jelene Čanak Atlagić usmerena je na hidroekologiju i ihtiologiju slatkovodnih ekosistema, sa posebnim interesovanjem za pastrmske vodotokove koje je istraživala u okviru doktorske disertacije. Doktorirala je sa disertacijom pod nazivom „Selektivnost ishrane potočne pastrmke Salmo cf. trutta (L.) kao činilac ribolovnog uspeha”. Ima višegodišnje iskustvo u terenskom radu, laboratorijskoj obradi materijala i identifikaciji makrobeskičmenjaka, pisanju publikacija koje se bave ekološkim interakcijama unutar zajednice makrobeskičmenjaka, ekologijom i ishranom riba. Tokom rada na odeljenju učestvovala je u realizaciji dva nacionalna i nekoliko međunarodnih projekata. Takođe je aktivno učestvovala u promociji nauke tokom Evropske noći istraživača u okviru projekta "The Road to Friday of Science - ReFocuS 3.0", koji finansira Evropska komisija u okviru "Horizon 2020" – Program za istraživačke i inovacione aktivnosti, potprograma "Maria Sklodovska Curie". Član je naučnih društava: Srpskog biološkog društva i Srpskog društva za zaštitu voda.