dr Jelena Vranković

Nivoi obrazovanja:
• Doktorat, Ph.D. (Prirodno-Matematički fakultet, Univerzitet u Kragujevcu, 2011. god.)
• Magistratura, M.Sc. (Biološki fakultet, Univerzitet u Beogradu, 2004. god.)
• Osnovne studije, B.Sc. (Biološki fakultet, Univerzitet u Beogradu, 2000. god.)

Istraživačka interesovanja:
• Oblast istraživanja je u okviru životinjske fiziologije, sa posebnim osvrtom na uporednu ekofiziologiju vodenih organizama. Uža oblast obuhvata ispitivanje oksidativnog stresa i antioksidativnih biomarkera kod životinja u prirodnom okruženju koje su pod uticajem zagađivača životne sredine. Pored toga, bavi se i fiziologijom riba (kalifornijske pastrmke i šarana) gajenih u intenzivnom i poluintenzivnom sistemu. Do sada je objavila 58 bibliografskih jedinica, među kojima su i međunarodni časopis izuzetnih vrednosti i vrhunski međunarodni časopisi sa SCI liste.

Članstva u naučnim društvima:
• Član je Srpskog biološkog društva