dr Katarina Zorić

Rođena u Beogradu 1978. godine. Osnovne studije je završila na Biološkom fakultetu Univerziteta u Beogradu 2005. godine, a doktorirala je na istom fakultetu 2015. godine sa disertacijom pod nazivom „Invazivnost alohtonih vrsta makroinvertebrata i riba Dunavaˮ. Bavi se problematikom vezanom za ekologiju vodenih ekosistema i ulogu vodenih makrobeskičmenjaka u biomonitoringu, proučavanjem invazivnih vrsta i metodologijom procene rizika i istraživanjem populacija dekapodnih rakova, faktorima ugrožavanja i mogućnostima konzervacije. Do sada je objavila 97 publikacija različitih naučnih kategorija, od kojih je 21 rad u časopisima međunarodnog značaja koji su do sada citirani 100 puta. Od početka karijere učestvovala u realizaciji 20 nacionalnih i međunarodnih projekta, kao i u 2 projekta bilateralne saradnje. Članica je Srpskog biološkog društva i Srpskog društva za zaštitu voda.

Oblasti istraživanja:
ekologija slatkovodnih ekosistema, invazivne vrste, autohtone i invazivne vrste dekapodnih rakova, konzervaciona biologija, akvatični makrobeskičmenjaci, biomonitoring