dr Vesna Đikanović

Nivoi obrazovanja.
• Doktorat, Ph.D. (Biološki fakultet, Univerzitet u Beogradu, 2011)
• Magistratura, M.Sc. (Biološki fakultet, Univerzitet u Beogradu, 2007)
• Osnovne studije, B.Sc. (Biološki fakultet, Univerzitet u Beogradu, 2002)

Istraživačka interesovanja.
• Naučno-istraživački rad pripada oblasti Ekologije i zaštite akvatičnih ekosistema, monitoringa kvaliteta životne sredine i ispitivanja ekološkog statusa/potencijala. Istraživački rad obuhvata i ispitivanje bioloških efekata metala i metaloida na različita tkiva odabranih vrsta slatkovodnih riba, analizu stepena bioakumulacije u akvatičnim ekosistemima, zatim analizu ishrane slatkovodnih vrsta riba u različitim tipovima vodenih ekosistema, njihove preference u ishrani, kao i istraživanje faune intestinalnih parazita nativnih i introdukovanih vrsta riba.

Članstva u naučnim društvima.
• Dr Vesna Đikanović je član sledećih društava: Srpskog društva za zaštitu voda, Srpskog biološkog društva, Društva parazitologa Srbije i Evropskog udruženja patologa riba (EAFP). Član je Upravnog odbora Srpskog društva za zaštitu voda u periodu 2019-2024.