dr Bojan Jevtić

Bojan je diplomirao i masterirao biohemiju na Hemijskom fakultetu Univerziteta u Beogradu. Doktorske studije završio je 2018. godine u okviru Odeljenja za imunologiju IBISS-a Univerziteta u Beogradu. Sa velikim interesovanjem za neuroimunologiju, nastavio je svoja istraživanja u okviru grupe koju vodi dr Đorđe Miljković, fokusirajući se na model eksperimentalnog autoimunskog encefalomijelitisa (EAE) indukovan bez adjuvansa. Njegova istraživanja takođe uključuju limfocite urođene imunosti i imunski sistem mukoznog tkiva, sa fokusom na razumevanje imunomodulacijskih mehanizama ILC3 ćelija u EAE i multiploj sklerozi (MS). Pored toga, Bojan je aktivno uključen u obuku i mentorstvo studenata master i doktorskih studija.