dr Danijela Maksimović-Ivanić

Danijela Maksimović-Ivanić je diplomirala na Biološkom fakultetu Univerziteta u Beogradu, smer molekularna biologija i fiziologija1998. godine. Magistarske studije iz oblasti imunologije je završila 2000. godine na Biološkom fakultetu, a na istom fakultetu je doktorirala 2003. godine. Trenutno je zaposlena kao naučni savetnik na Odeljenju za imunologiju. Učestvovala je u tri nacionalna, dva inovaciona i četiri bilateralna projekta koje je finansiralo Ministarstvo prosvete, nauke i tehnološkog razvoja Republike Srbije. Dr Maksimović-Ivanić je bila rukovodilac jednog nacionalnog i tri bilateralna projekta finansirana od strane Ministarstva prosvete, nauke i tehnološkog razvoja Republike Srbije, dva projekta finansirana od strane Fonda za inovacionu delatnost Republike Srbije i dva projekta sa industrijom. Trenutno je rukovodilac projekta: „Repopulacija raka izazvana inflamacijom: seme progresije i platforma za terapiju“ finansiranog od strane Fonda za nauku Republike Srbije, u okviru programa Prizma. Dr Maksimović-Ivanić je bila mentor 2 magistarska rada i 3 doktorske disertacije. Dr Maksimović-Ivanić je rukovodilac grupe za biologiju tumora. Takođe je predavač na doktorskim studijama Biološkog fakulteta Univerziteta u Beogradu i Medicinskog fakulteta Univerziteta u Beogradu. Njana glavna istraživačka interesovanja su imunoonkologija, eksperimentalna onkologija, farmakologija i eksperimentalna terapija. Aktuelna istraživanja su joj usmerena na ispitivanje antitumorskih svojstava kompleksa sa metalima u aktivnom centru, prirodnih jedinjenja i različitih tipova nanomaterijala na brojnim eksperimentalnim modelima in vitro i in vivo kao i definisanju molekularnog mehanizma njihovog delovanja. Dr Maksimović-Ivanić je autor ili koautor 130 originalna rada u kategorisanim internacionalnim časopisima i 3 poglavlja u knjigama. Ima h-indeks 31 i ukupni broj citata (bez autocitata) je 4029.