dr Dijana Bovan

Dijana Bovan diplomirala je na Biološkom fakultetu Univerziteta u Beogradu 2013. godine i stekla zvanje diplomirani molekularni biolog i fiziolog. Doktorske studije je upisala na Biološkom fakultetu Univerziteta u Beogradu 2013. godine, na modulu Molekularna onkologija. Od januara 2015. godine zaposlena je u Odeljenju za imunologiju na Institutu za biološka istraživanja „Siniša Stanković“ – Institutu od nacionalnog značaja za Republiku Srbiju. U septembru 2017. godine izabrana je u zvanje istraživač saradnik. Doktorsku disertaciju pod naslovom „Molekulski mehanizmi delovanja antitumorskog agensa iz grupe sintetskih tubulizina, tubugi 1, na odabranim model sistemima melanoma“odbranila je u oktobru 2020.godine, a 2021. godine dobila nagradu „Stanka Romac“ za najbolju doktorsku disertaciju iz oblasti humane molekularne genetike ili biomedicine. U februaru 2021. godine stiče zvanje naučni saradnik. Dijana Bovan je u okviru projekta bilateralne naučno-tehnološke saradnje Republike Srbije i Savezne Republike Nemačke u tri navrata (2015., 2016. i 2017. godine) boravila po mesec dana na Leibniz institutu za biljnu biohemiju u Haleu, i 25 dana 2018. god u Lajpcigu, Nemačka u okviru Erazmus + programa. Pored toga, bila je učesnik Nacionalnog projekta (2019), bilateralnog projekta sa Kinom (2018-2021), kao i dva projekta sponzorisana od strane kompanije Zepter International za period (2019-2020 i 2020-2021). Trenutno je učesnik na projektu Fonda za nauku Republike Srbije iz programa Prizma (ADVANCED). Aktivan je član Srpskog društva istraživača raka (SDIR), Evropskog udruženja za istraživanje raka (EARC), Srpskog društva za molekularnu biologiju (MolBioS), Kluba mladih imunologa Srbije (KMIS), Mladih evropske federacije imunoloških društava (yEFIS), Biohemijskog društva Srbije (BDS). Njeni istraživački interesi su eksperimentalna onkologija i imunoonkologija.