dr Marija Mojić

Dr Marija Mojić je doktorirala 2013. godine na Univerzitetu u Beogradu, Institut za biološka istraživanja „Siniša Stanković“ – Institut od nacionalnog značaja za Republiku Srbiju. Za svoju doktorsku disertaciju je dobila nagradu fondacije „Goran Ljubijankić“ iste godine. Od 2014. do 2019. godine bila je na postdoktorskom usavršavanju u grupi Prof. Hajakave na Odseku za patogenu biohemiju na Institutu za prirodnu medicinu Univerziteta u Tojami u Japanu. Tamo se njeno istraživanje fokusiralo na definisanje promena u markerima aktivacije CD8 T ćelija u mikrosredini tumora tokom njegove progresije, kao i promenama u fenotipu tumorskih ćelija koje su pobegle od imunološkog nadzora. Pored postdoktorskog usavršavanja, Marija se takođe stručno usavršavala u farmaceutskoj kući Novartis u Bazelu, Švajcarska (2008), kao i na Univerzitetu u Tokiju, Japan (jul-septembar 2009). Od 2020. godine je zaposlena na Odeljenju za Imunologiju, gde istražuje antitumorska svojstva i mehanizme delovanja novosintetisanih jedinjenja. Vođa je radnog paketa na projektu ADVANCED Fonda za nauku Republike Srbije iz programa Prizma (2024-2027). Aktivna je članica Srpskog biohemijskog društva, Federacije evropskih biohemijskih društava, Srpskog društva za molekularnu biologiju, Društva imunologa Srbije, Evropske federacije imunoloških društava.