dr Sanja Mijatović

Sanja Mijatović je diplomirala na Biološkom fakultetu Univerziteta u Beogradu, smer Molekularna biologija i fiziologija, 1994. godine. Magistarske studije iz oblasti imunologije je završila 1999. godine na Biološkom fakultetu, a na istom fakultetu je doktorirala 2005. godine. Zaposlena kao naučni savetnik na Odeljenju za imunologiju. Učestvovala je u četiri nacionalna, četiri bilateralna projekta koje je finansiralo Ministarstvo prosvete, nauke i tehnološkog razvoja Republike Srbije potom, dva projekta finansirana od strane Fonda za inovacionu delatnost Republike Srbije, kao i dva projekta saradnje sa industrijom. Dr Sanja Mijatović je bila rukovodilac jednog inovacionog i tri bilateralna projekta finansirana od strane Ministarstva prosvete, nauke i tehnološkog razvoja Republike Srbije. Trenutno je učesnik projekta: „Repopulacija raka izazvana inflamacijom: seme progresije i platforma za terapiju“ finansiranog od strane Fonda za nauku Republike Srbije, u okviru programa Prizma. Dr Sanja Mijatović je bila mentor 2 magistarska rada i 2 doktorske disertacije. Deo je tima grupe koja se bavi biologijom tumora i predavač je na doktorskim studijama Biološkog fakulteta Univerziteta u Beogradu i Medicinskog fakulteta Univerziteta u Beogradu. Fokus njenog istraživanja su fundamentalni aspekti mikrosredine tumore, kompleksne interakcije unutar nje које rezultiraju stalnom fluktuacijom inflamacije i regeneracije, i spram tako stečenih uvida, dizajniranje novih terapeutskih platformi. Osmišljavanje inovativnih pristupa se u aktuelnom trenutku zasniva na ispitivanju antitumorskih svojstava potencijalnih hemioterapeutika sintetskog ili prirodnog porekla, kao i lekova drugačije prvobitne namene, u slobodnoj formi ili u kontekstu primene nanotehnologije. Istraživanja se sprovode na eksperimentalnim modelima in vitro i in vivo, podržana metodologijom koja treba da omogući definisanje molekularnih procesa u osnovi zapaženih fenomena. Dr Sanja Mijatović je autor ili koautor više od 120 originalnih radova u kategorisanim internacionalnim časopisima i 4 poglavlja u knjigama. Ima h-indeks 29 i ukupni broj citata (bez autocitata) je 3800.