Ekatarina Mihajlović

Ekatarina Mihajlović diplomirala je na Farmaceutskom fakultetu Univerziteta u Beogradu 2017. godine i stekla zvanje magistar farmacije. Eksperimentalni deo njene master teze pod nazivom „Mehanizam relaksacije arterijskog grafta indukovane procijanidinom B2“ urađen je na Katedri za farmakologiju. Nakon završenog pripravničkog staža u apoteci i položenog stručnog ispita, radila je u farmaceutskoj industriji, kao saradnik za razvoj proizvoda na Institutu za istraživanje i razvoj, u kompaniji Galenika A.D. i kao stručni saradnik u STADA timu koordinacije pakovanja, u kompaniji Hemofarm A.D. Doktorske studije je upisala na Biološkom fakultetu Univerziteta u Beogradu 2020. godine, na modulu Ćelijska i molekularna onkologija. U aprilu 2021. godine izabrana je u zvanje istraživač pripravnik, a od jula iste godine zaposlena je na Institutu za biološka istraživanja „Siniša Stanković“ – Institutu od nacionalnog značaja za Republiku Srbiju, u odeljenju za imunologiju. U decembru 2023. godine izabrana je u zvanje istraživač saradnik. Trenutno je angažovana na dva istraživačka projekta: projekat ADVANCED u sklopu programa PRIZMA Fonda za nauku Republike Srbije i projekat Nemačke službe za akademsku razmenu (DAAD). Aktivan je član Srpskog društva istraživača raka (SDIR), Evropskog udruženja za istraživanje raka (EARC), Srpskog društva za molekularnu biologiju (MolBioS), Kluba mladih imunologa Srbije (KMIS), Mladih evropske federacije imunoloških društava (yEFIS), Srpskog društva za imunologiju, molekulsku onkologiju i regenerativnu medicinu (SDIOR), Biohemijskog društva Srbije (BDS) i Evropske federacije biohemijskih društava (FEBS). Njeni istraživački interesi su eksperimentalna onkologija, imunoonkologija, onkofarmakologija i eksperimentalni terapeutici.