SearchSearch

Jesenja izložba "U carstvu gljiva"

U subotu, 2. oktobra 2021. godine u Botaničkoj bašti ‟Jevremovacˮ održana je jesenja izložba ‟U carstvu gljivaˮ u organizaciji Mikološkog društva Srbije.

Na izložbi je predstavljeno više od 100 vrsta gljiva sakupljenih na terenima u okolini Beograda. Pored toga predstavljena su naučna istraživanja iz oblasti mikologije koja se sprovode na Institutu za biološka istraživanja ‟Siniša Stankovićˮ- Instituta od nacionalnog značaja za Republiku Srbiju, Biološkog fakulteta, Poljoprivrednog fakulteta i Prirodnjačkog muzeja. Na izložbi su predstavljene i komercijalno gajene vrste i proizvodi od istih u okviru firme ‟Ekofungiˮ. Takođe, deo izložbe je bila i kolekcija odevnih predmeta napravljenih od gljiva autorke Dragane Stanković.

• Izlozba-gljiva-2021-01
  • Izlozba-gljiva-2021-02