Anđela Vukojević

Anđela Vukojević, doktorant na trećoj godini doktorskih akademskih studija Odeljenja za molekularnu biologiju, Biološkog fakulteta, Univerziteta u Beogradu (studijski program: Molekularna biologija, modul: Fiziologija, podmodul: Animalna i humana fiziologija). Kandidatkinja je rođena 08.02.1997. u Kruševcu. Upisala je osnovne akademske studije na Departmanu za biologiju, Prirodno-matematičkog fakulteta, Univerziteta u Nišu 2016. godine, iste je završila 2018. godine; master studije je upisala 2018. godine na Departmanu za biologiju, Prirodno-matematičkog fakulteta, Univerziteta u Nišu i završila 2020. godine sa ukupnom prosečnom ocenom 9.27. Pripravnički staž u statusu master biologa odradila je na odeljenju za mikrobiologiju Doma zdravlja ,,Medikus Univerzalis“ u Kruševcu. Upisala je doktorske studije 2021. godine, a na IBISS-u je zaposlena 01. 04. 2021. godine. Fokus njenog istraživanja bazira se na uticaju fermentisane hrane na centralni nervni sistem. Tema njene doktorske disertacije je „Efekat pretretmana rasolom definisanog sastava na oksidativni stres i zapaljenske procese izazvane dejstvom lipopolisaharida kod miševa“. Anđela Vukojević je aktivni član društava i to Društva za neuronauke Srbije (DNS), Federation of European Neuroscience Societies (FENS), Srpskog društva za molekularnu biologiju (MolBioS) i The European Cooperation in Science and Technology (COST). Aktivno je uključena je u E7 projekat PIMENTO COST akcije pod nazivom ”The Effects of Lactobacillus sp and/or Bifidobacterium sp in Fermented Foods on Cognitive Health: A Systematic Review”. Takođe, u okviru ovog projekta doprinosi razvoju i implementaciji upitnika o fermentisanoj hrani. Bila je učesnik letnje škole FEBS/IUBMB Advanced Course “Molecular Targets for Antiaging Interventions” na ostrvu Speces u Grčkoj, 2022. godine, čije prisustvo je podržano stipenndijom od strane društva COST akcije. Na istom događaju osvojila je nagradu za najbolji poster "IUBMB Life Poster Award".