dr Danijela Savić

Zvanje
• Naučni savetnik, 2022.

Obrazovanje

• Doktorat, (Smer neurobiologija, Biološki fakultet, Univerzitet u Beogradu, 2012)
• Magistratura, (Smer neurobiologija, Biološki fakultet, Univerzitet u Beogradu, 2005)
• Osnovne studije, (Molekularna biologija i fiziologija, Biološki fakultet, Univerzitet u Beogradu, 2002)

Oblast naučnog istraživanja
• Neuroinflamacija
• Neuroendokrinologija
• Neurodegenerativne bolesti

Mentorstva
• „Antioksidativni i antiinflamacijski efekti pretretmana agmatinom na aktivaciju mikroglijske ćelijske linije miša izazvanu lipopolisaharidom“, doktorat.
• „Uloga i metabolizam bakra u hipokampusnoj sklerozi asociranoj sa epilepsijom temporalnog režnja kod čoveka”, doktorat, 2022.
• „Prostorna i vremenska ekspresija holesterol 24-hidroksilaze u kičmenoj moždini tokom eksperimentalnog autoimunskog encefalomijelitisa”, master, 2016.
• „Ekspresija paneksina i P2X7 receptora nakon povrede kore mozga pacova”, master, 2013.

Studijski boravci u inostranstvu
• COST-STSM-B30-04014 stipendija za tromesečni naučni boravak u Institutu za farmakologiju, Univerzitetska bolnica Šlezvig-Holštajn, Kil, Nemačka, u okviru COST naučnog programa pod nazivom: “Neuronska regeneracija i plastičnost: NEREPLAS”, 2008.

Članstva u naučnim društvima
• Društvo za neuronauke Srbije, Srpsko biološko društvo, Federation of European Neuroscience Societies.