dr Marija Janjić

Oblasti naučnih istraživanja
Reproduktivna endokrinologija, neuroendokrinologija, neuroinflamacija

Obrazovanje
2005: Diplomirani biolog, Department za biologiju i ekologiju, Prirodno-matematički fakultet, Univerzitet u Novom Sadu, Republika Srbija.
2012: Doktor biohemijskih nauka, Department za hemiju, biohemiju i zaštitu životne sredine, Prirodno-matematički fakultet, Univerzitet u Novom Sadu, Republika Srbija.

Radno iskustvo
2008-2013: Istraživač-pripravnik, istraživač-saradnik, asistent, Laboratorija za reproduktivnu endokrinologiju i signaling, Department za biologiju i ekologiju, Prirodno-matematički fakultet, Univerzitet u Novom Sadu, Republika Srbija.
2013-2017: Docent, Laboratorija za reproduktivnu endokrinologiju i signaling, Department za biologiju i ekologiju, Prirodno-matematički fakultet, Univerzitet u Novom Sadu, Republika Srbija.
2017- : Viši naučni saradnik, Department za neurobiologiju, Institut za biološka istraživanja “Siniša Stanković”, Institut od nacionalnog značaja za Republiku Srbiju, Univerzitet u Beogradu, Republika Srbija.

Postdoktorsko usavršavanje
2014-2017: Visiting Fellow, Nacionalni Institut za zdravlje (NIH), Nacionalni institut za zdravlje dece i ljudski razvoj (NICHD), Odsek za ćelijsku signalizaciju, Betezda, Merilend, SAD. Projekat: ZIA HD000195-22, “Signaling and secretion in neuroendocrine cells”, Intramural Research projekti, finansiran od strane NIH, SAD.
2020-2021: Postdoctoral Fellow, Naučni institute u okviru dečije bolnice, Center za genetska istraživanja, Vašington DC, SAD. Projekat: 5R21TR003166-02, “Systemic biomarkers of brain injury from hyperammonemia”, finansiran od strane NIH, SAD.

Nagrade i priznanja
2006 -2008: Stipendista Ministarstva nauke, Republike Srbije
2009 IUBMB/FEBS: Young Scientist Forum participation grant, Šangaj, Kina
2010 FEBS: Young Scientist Forum participation grant, Getenburg, Švedska