Ljiljana Radovanović

Moje ime je Ljiljana Radovanović, trenutno radim kao istraživački saradnik na Odeljenju za Neurobiologiju, Instituta za biološka istraživanja „Siniša Stanković" – Instituta od nacionalnog značaja za Republiku Srbiju, Univerziteta u Beogradu. Osnovne akademske studije sam završila 2017.godine na Biološkom fakultetu – Univerziteta u Beogradu, studijski program Molekularna biologija i fiziologija i stekla stručno zvanje diplomirani biolog. Na istom fakultetu 2018/2019.godine u okviru modula Neurobiologija sam završila master akademske studije i stekla zvanje master biolog. Trenutno sam student doktorskih akademskih studija na modulu Neurofiziologija: od ćelije do ponašanja. Zaposlena sam na Institutu za biološka istraživanja „Siniša Stanković" od 01.juna 2019. godine kao istraživački pripravnik, a od 03.februara 2022. godine sam u zvanju istraživač saradnik. Trenutno sam u završnoj fazi izrade svoje doktorske disertacije. Moja istraživačko interesovanje je usmereno na proučavanje nemotoričkih simptoma Parkinsonove bolesti kao što su poremećaji spavanja (posebno lokalnog hipokampalnog spavanja) i memorijskih funkcija u različitim pacovskim modelima Parkinsonove bolesti, sa posebnim interesom u ulozi i značaju GABA neurotransmisije i sinaptičke reorganizacije u hipokampusu i retikulo-talamičkom jedru.