Nejla Ademović

Nejla Ademović je osnovne i master akademske studije završila na Državnom univerzitetu u Novom Pazaru, na departmanu za Biomedicinske nauke, studijski program Biologija. Osnovne studije je završila 2018. godine, a master akademske studije modul Biomedicina i modul Profesor biologije je završila 2019. godine. 2019. godine upisuje doktorske studije na Biološkom fakultetu, Univerziteta u Beogradu na modulu Molekularna biologija eukariota. Radila je kao asistent/demonstrator na Državnom Univerzitetu u Novom Pazaru u letnjem semestaru 2018/19.godine. Trenutno je zaposlena na Institutu za biološka istraživanja „Siniša Stanković“, u zvanju istraživač saradnik od 2022. godine, gde radi istraživanja za svoju doktorstku disertaciju, istraživanja su usmerenа na proučavnje kancera mozga. Član je Srpskog društva za molekularnu biologiju, Srpskog društva istraživača raka i Evropskog drustva istražicača raka (European Association for Cancer Research). Naučno-istraživacki rad je usmeren na istraživanje malignih tumora mozga, Glioblastoma i Astrocitoma, najinavazivnijih i najagresivnijih malignih tumora mozga koje karakteriše loša prognoza i loše preživljavanje. Istraživanje je usmenerno na identifikaciju novih, ranije nepoznatih genetskih promena u genima koje mogu igrati potencijalnu ulogu u progresiji i promociji malignih tumora mozga, kako bi doprineli boljem razumevanju molekularnih mehanizama nastanka i progresije Glioblastoma i Astrocitoma i eventualnom razvoju novih terapisjkih protokola. Takođe, učestvuje u istrazivanjima tumora dojke, istraživanja na trostruko negativnim tumorim dojke (TNBC), usmerena identifikaciju mutacija u genima koji su uključeni u molekularne puteve koji vode u kancerogenezu dojke.