Olga Dubljević

Olga Dubljević je istraživač saradnik na Odeljenju za neurobiologiju, Instituta za biološka istraživanja “Siniša Stanković”- Instituta od nacionalnog značaja za Republiku Srbiju. Tema doktorske disertacije koju pod mentorstvom naučnog savetnika dr Vesne Pešić sprovodi u Laboratoriji za molekularnu neurobiologiju i ponašanje prihvaćena je od strane Nastavno-naučnog veća Biološkog fakulteta pod nazivom: „Identifikacija i karakterizacija endofenotipa relevantnog za poremećaj pažnje sa hiperaktivnošću u A53T transgenom mišjem modelu Parkinsonove bolesti“. U svom dosadašnjem radu bavila se ispitivanjem kognitivnih, bihevioralnih, neurofizioloških i neuroimunskih promena u različitim uslovima patologije, zdravlja i razvoja primenom eklektičkih metoda na različitim životinjskim modelima, ali i ljudskim ispitanicima. Doktorske studije je upisala 2020. godine u okviru podmodula Translaciona istraživanja u neurobiologiji i biomedcini na Odeljenju za molekularnu biologiju, Biološkog fakulteta, Univerziteta u Beogradu. Osnovne i master studije završila je na Odeljenju za psihologiju, Filozofskog fakulteta, Univerziteta u Beogradu. Pripravnički staž u statusu neuropsihologa je obavila na Klinici za Neurobiologiju, Kliničkog centra Srbije. Aktivni član je Društva za neuronauke Srbije (DNS), Federacije evropskih društva za neuronauke (FENS), Srpskog biološkog društva (SBS) i Internacionalnog društva za unapređivanje istraživanja i tretmana u oblasti Alchajemerove bolesti pod pokroviteljstvom Svetske Alchajmerove asocijacije (ISTAART).