Dunja Dimitrijević

Dunja Dimitrijević rođena je 29. 09. 1999. godine u Čačku. Osnovnu školu i gimnaziju završila je u Ivanjici. Osnovne akademske studije na Biološkom fakultetu Univerziteta u Beogradu upisuje 2018. godine na modulu Molekularna biologija i fiziologija i isti završava 2022.godine. Iste godine upisuje Master akademske studije na modulu Neurobiologija i završava ih 2023. odbranom svoje master teze izrađene u laboratoriji za neurobiologiji Katedre za opštu fiziologiju i biofiziku Biološkog fakulteta pod nazivom ,,Efekti ponavljanog tretmana dekstametazonom na ADP-zavisni i adenozinski signalni sistem u auditornom delu moždanog stabla C57BL/6 miša tokom razvića“. Iste godine upisuje Doktorske akademske studije na Biološkom fakultetu na modulu ,,Translaciona istraživanja u neurobiologiji i biomedicini'', dok eksperimentalni deo svoje doktorske disertacije izrađuje na Institutu za biološka istraživanja ,,Siniša Stanković'' u laboratoriji za neurohemiju Odeljenja za Neurobiologiju. Na istom institutu je 31.10.2023. izabrana u zvanje istraživač pripravnik.