Anastasija Malešević

Anastasija Malešević je rođena u Užicu, osnovnu i srednju školu je završila u Srebrenici. Biološki fakultet Univerziteta u Beogradu upisla je 2016. godine na studijskom programu Biologija gde je stekla zvanje diplomirani biolog 2020. godine. Dalje školovanje je nastavila 2020. godine u istoj matičnoj ustanovi na studijskom programu Biologija, modul Biologija mikroorganizama i stekla zvanje Master biolog 2021. godine. Po završetku master studija, iste godine upisuje doktorske studije na studijskom programu Molekularna biologija i fiziologija, modul Imunobiologija na Biološkom fakultetu, Univerziteta u Beogradu. Zaposlena je na Institutu za biološka istraživanja “Siniša Stanković”- Institutu od nacionalnog značaja za Republiku Srbiju od 2021. godine.

Naučno istraživački rad Anastasije Malešević obuhvata ispitivanje imunotoksičnih efekata ksenobiotika na laboratorijskim životinjama i ćelijskim linijama. Istraživanja podrazumevaju ispitivanje lokalnih i sistemskih imunskih reakcija nakon delovanja ksenobiotika, kao i reakcije kontaktne preosetljivosti. Deo istraživanja obuhvata i ispitivanje bakterijske mikrobiote kože nakon delovanja sredinskih zagađivača u cilju razumevanja njihovog efekta na homeostazu bakterijske zajednice u ovom organu.

Član je Srpskog biološkog društva i Kluba mladih imunologa Srbije.