Dimitrije Sekulić

Rođen je 1993. godine u Kruševcu, gde je završio osnovnu školu i gimnaziju. Diplomirao je 2016. godine na Biološkom fakultetu Univerziteta u Beogradu, na modulu Ekologija. Iste godine upisao je master akademske studije na modulu Zaštita životne sredine na Biološkom fakultetu Univerziteta u Beogradu, a 2017. godine odbranio je master rad pod nazivom “Modelovanje prostorne distribucije bukovo-jelovih šuma (podsveza Abieti-Fagenion moesiacae) u Srbiji”. Doktorske akademske studije upisao je 2017. godine na modulu Ekologija biljaka i fitogeografija Biološkog fakulteta Univerziteta u Beogradu. U periodu od 2017. do 2019. godine bio je angažovan kao saradnik u nastavi na Katedri za ekologiju i geografiju biljaka. Od decembra 2019. godine zaposlen je u Institutu za biološka istraživanja „Siniša Stanković“ – Institut od nacionalnog značaja za Republiku Srbiju, Univerzitet u Beogradu, u Odeljenju za ekologiju. U novembru 2022. izabran je u zvanje istraživač saradnik. Tokom svog istraživačkog rada učestvovao je u realizaciji 8 naučnih projekata, od kojih su dva projekta osnovnih istraživanja finansirana od strane Ministarstva prosvete, nauke i tehnološkog razvoja i 6 projekata primenjenih istraživanja. Bavi se istraživanjima u oblasti ekologije vegetacije, fitocenologije i zaštite biodiverziteta. Aktivno se služi engleskim i italijanskim jezikom. Član je Srpskog biološkog društva.