dr Veljko Perović

Velјko Perović je rođen 10. oktobra 1973. godine u Beogradu, gde je završio osnovnu i srednju školu i Polјoprivredni fakultet (Univerzitet u Beogradu). Doktorsku tezu „Procena potencijalne erozije zemlјišta primenom USLE i PESERA modela na području sliva akumulacije Prvonek“ odbranio je 2015. godine na Šumarskom fakultetu (Univerzitet u Beogradu), pod mentorstvom dr Ratka Kadovića. Od 2004. godine radio je u Institutu za zemlјište u Beogradu, a od 2017. godine radi u Institutu za biološka istraživanja „Siniša Stanković“. Velјko Perović je autor više članaka u recenziranim časopisima i učestvovao u više domaćih i međunarodnih naučnih projekata. Nјegova istraživačka interesovanja su prvenstveno u oblasti degradacije zemlјišta.