Natalija Radulović

Natalija Radulović rođena je 02.09.1995. godine u Beogradu. Osnovne akademske studije završila je 2019. godine, na Šumarskom fakultetu Univerziteta u Beogradu, studijski program Pejzažna arhitektura. Master akademske studije završila je 2020. godine, na istom fakultetu odbranom master rada „Varijabilnost materinskih stabala i linija polusrodnika medunca (Quercus pubescens Willd.) sa područja Košutnjaka“ , na studijskom programu Šumarstvo. Iste godine upisala je doktorske studije na Šumarskom fakultetu, Univerziteta u Beogradu (studijski program Šumarstvo; Podmodul: Ekologija šuma, zaštita i unapređivanje životne sredine). Od 2021. godine zaposlena je u Odeljenju za ekologiju, Instituta za biološka istraživanja “Siniša Stanković “−Instituta od nacionalnog značaja za Republiku Srbiju, Univerziteta u Beogradu (IBISS). Zvanje istraživač saradnik je stekla 28.07.2023. godine. Oblast istraživanja su ekofiziološka istraživanja tolerancije biljaka na staništima izloženim zagađenju u urbanim i industrijskim zonama. Član je Srpskog Biološkog društva.