dr Branislav Šiler

Nakon završenih redovnih osnovnih studija na Biološkom fakultetu Univerziteta u Beogradu 2002. godine, deset godina kasnije završava i doktorke akademske studije na istom fakultetu. Na Institutu za biološka istraživanja „Siniša Stanković“ istraživački interes je usmeren na proučavanje genetičke i hemijske varijabilnosti biljnih populacija sa posebnim fokusom na protok gena, introgresiju, međuvrsnu hibridizaciju, kao i na rasvetljavanje evolucionih mehanizama koji dovode do diferencijalne akumulacije specijalizovanih metabolita kod različitih genotipova. Bio je angažovan na sedam nacionalnih i sedam međunarodnih projekata i učestvovao je u organizaciji nekoliko nacionalnih i međunarodnih naučnih konferencija. Rukovodio je izradom dve doktorske disertacije. Više od deset godina posvećen je popularizaciji nauke kroz projekte Evropske noći istraživača. Od 2017. godine, član je Naučnog veća IBISS. Od 2019. godine, član je uredničkog odbora časopisa PLOS ONE i aktivan je recenzent u oko 40 naučnih časopisa sa SCI liste. Član je naučnog komiteta Srpskog biološkog društva i redovni član Društva genetičara Srbije, Društva za fiziologiju biljaka Srbije (DFBS) i Evropskog društva za biljnu biologiju (FESPB).